על המגמה

על המגמה

תחום זה עוסק בכל הקשור לעיצוב ובניית הסביבה. המהנדס האזרחי אחראי לתכנון וביצוע מבנים מסוגים שונים ומגוונים וביניהם:מבנים ציבוריים, בתים פרטיים,

מבנים תעשייתיים,

נתיבי תחבורה,

גשרים ונמלים,

מערכות ביוב ותשתית.

בשנים האחרונות מהנדסים אזרחיים משתלבים גם ביזמות עסקית של פרויקטי בנייה רבים. תוך כך הם צוברים ניסיון בתחום ההנדסה וגם בתחומים ניהוליים, כלכליים ועסקיים. החזון של מגמת הנדסה אזרחית במכללה הטכנולוגית כנרת, הוא לפתח ולקדם בנייה ייחודית, להוביל במצוינות ולהכשיר אנשי מקצוע שיצעידו את ישראל קדימה בתחום הבנייה הסביבתית.

כל זאת בעזרת הידע והיכולת הטכנולוגיים העומדים לרשותנו. המגמה מכשירה אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר שינהלו ויפקחו על אתרי בניה, ויתמחו בביצוע עבודות תשתית ופיתוח, סלילת כבישים בניית מבנים ועוד.

  • Duration:3 hours
תכנית הלימודים

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים כוללת בין היתר את תורת הבנייה והמבנים, חומרי מבנים, תכנון הנדסי, ארגון וניהול הבנייה, הבנייה קונסטרוקציות בטון, חישוב סטטי וחוזק חומרים, עבודות כבישים, מדידות, בטיחות, קונס' פלדה ועץ, שרטוט ידני ובאמצעות מחשב (טכני, אדריכלי, קונסטרוקטיבי).

מסלול ערב: שלוש שנים, 3 ימים בשבוע (שישי בוקר+יומיים ערב). 
מסלול בוקר: שנתיים, 4-5 ימים בשבוע

    השתלבות בשוק התעסוקה
    בוגר הנדסה אזרחית מיועד לעסוק בתחומים הבאים: אחראי באתר בנייה, מנהל/מהנדס פרויקט, מפקח פרטי או מטעם חברה קבלנית או ציבורית, קבלן בנייה עצמאי, תכנון אדריכלי וקונסטרוקטיבי עד 4 קומות (12 מטר).
    פרטים על הקורס